Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp
İnstagram

Anti Aging

Anti Aging

Kozmetik sektöründe sıklıkla duyduğumuz anti aging yaşlanma sürecini tersine çevirmek, yavaşlatma adına kullanılan yöntemlerin genel adıdır. Bu yazımızda anti aging nedir, neden bu kadar önemli, hangi ürünler için kullanılıyor bunları inceleyeceğiz. Eğer sen de anti aging konusunda daha fazla şey öğrenmek istersen bu yazımız tam sana göre…

Anti aging nedir?

İlk olarak bu kavramın ne ifade ettiğini iyi anlamak gerekiyor. Peki, Anti aging ne demek? Anti agingde hedef cildin yenilenmesi, hormonların dengelenmesi ve yaşlanmaya bağlı rahatsızlıkların en aza indirilmesidir. Cilt yaşlanmasının pek çok nedeni vardır. Bu nedenleri azaltma için anti aging özellikli ürünler tercih ediliyor. Serbest radikaller, güneşin zararlı ışınlarına maruz kalma, azalan hormon, stres, sağlıksız beslenme, sigara kullanımı, durağan yaşam tarzı hızlı yaşlanmanın temel nedenleri arasında sayılabilir.

İnsan cildi, hem çevre hem de yaşam tarzına bağlı olarak hızlı bir şekilde olumsuz yönde etkilenir. Fakat bu olumsuz etkileri ortadan kaldırmak ve yaşlanma sürecini yavaşlatmak imkânsız değildir. Sağlıklı beslenme, spor, kötü alışkanlıklardan uzaklaşma ve doğru ürünlerin kullanımı ile zamanı tersine çevirmek mümkün olabiliyor.

Anti aging yöntemleri nelerdir?

Yaşın ilerlemesi ile birlikte kemik, yağ ve kas oranında azalmalar meydana gelir. Ayrıca genetik faktörler, yer çekimi ve elbette çevresel faktörler yaşlanma sürecini hızlandırır. Tüm bu etkenleri bilmek bu duruma karşı alınabilecek ve zamanı yavaşlatmaya yardımcı tedbirleri kavrama adına önemlidir. Anti aging yöntemler arasında cilt kremleri, cilt serumları gibi ürünler bulunuyor. Bu ürünler doğal içerikleri ile cildin beslenmesine, yaşlılık belirtilerinin azalmasına yardımcı oluyor.